התאמת צבעים
Created by host on 24/12/2014 11:40:41

הדפסה על מוצרים היא תחום שהולך ומתפתח. אנשים מעוניינים להדפיס כיתובים, תמונות ודוגמאות שונות על מוצרים מכל הסוגים, מחולצות ועד כוסות, מצעצועים ועד מצעים. ניתן ליצור עיצובים מרהיבים להדפסה על כל מוצר שהוא, אך כיצד נבחר את הצבעים המתאימים שישתלבו יפה אלה עם אלה עבור העיצוב שלנו?


התאמת צבעים

אז איך מתאימים צבעים בעיצוב אישי להדפסה על מוצרים? איך יודעים אלו צבעים מתאימים יחד? הנושא של התאמת צבעים הוא נושא שנלמד באופן מקיף ועמוק בלימודי גרפיקה מקצועיים. אולם גם מי שלא למד גרפיקה, יודע לזהות מצבים שבהם צבעים משתלבים היטב זה עם זה, ולעומת זאת צבעים מנוגדים שאינם נראים טוב יחד. כאשר יוצרים עיצוב עצמאי להדפסה על מוצרים, חשוב לדאוג לבחור בצבעים מתאימים. הצבעים יכולים להיות מאותה משפחה, או מנוגדים, אולם הם חייבים להתאים זה לזה, על מנת ליצור מראה יפה ולא מצועצע. מומלץ לבחור שניים או שלושה גוונים דומיננטיים בכל עיצוב, ולא "להשתגע" עם המון צבעים, שיוצרים תחושה מצועצעת שאינה נעימה לעין.

התאמת צבעים לפי משמעות ומטרה

לכל צבע בחיינו יש משמעות קצת שונה. כך למשל הצבע הלבן מתאר לנו דבר טהור, נקי, מסודר ומלא תקווה ואילו הצבע השחור נתפס אצלנו כמשדר רצינות, חשוך, רשמי וכד'. כאשר מעצבים עיצוב להדפסה חשוב להשתמש בצבעים שיתאימו למטרה אותה אנו רוצים להביע באמצעות העיצוב. אם רוצים לעצב מתנה עבור אישה בדרך כלל בוחרים בצבעים שיותר מזוהים עם המין הנשי כגון: ורוד, אדום וסגול, בעוד שבעיצובים גבריים יכללו ברוב המקרים צבעי הכחול, החום, השחור והירוק. 

כלי עזר להתאמת צבעי עיצוב גרפי

לענקית העיצוב Adobe יש פתרון יעיל ונוח לבחירת צבעים לעיצוב ווידוא של התאמתם. מדובר בכלי מקוון של חברת Adobe שנקרא Adobe Kuler, לחצו כאן לכניסה, והוא מאפשר בחירת שילוב של צבעים לעיצוב באופן ויזואלי. הכלי מספק 3 אפשרויות עיקריות לבחירת שילוב של צבעים. האפשרות הראשונה היא על ידי בחירה עצמית של צבע אחד שלאחריה מציג הכלי אופציות שונות של צבעים שיכולים להשתלב עם הצבע שבחרנו. האפשרות השניה היא העלאת תמונה משלנו. לאחר ההעלאה של תמונה מהמחשב שלנו לכלי, יוצגו בפנינו מספר אפשרויות לצבעים שמשתלבים בצורה יפה עם הצבעים הקיימים בתמונה שלנו. האפשרות השלישית והאחרונה היא בחירת ערכת צבעים (פלטת צבעים) מוכנה מראש. באפשרות זו אין כל צורך לבחור את הצבע הראשון בעצמנו, אלא הבחירה היא מתוך מאגר קיים של פלטות צבעים מתאימות. לסיכום, מדובר בכלי מומלץ ונוח לשימוש שיכול לעזור מאד בעיצוב מוצרים להדפסה.print
The comment feature is locked by administrator.
Sort by:
  תמ'א 38 בפייסבוק תמ'א 38 בטוויטר

סיכות דש                                                   © כל הזכויות לאתר המרכזי לסיכות דש והדפסה על מוצרים שמורות לטרגט מערכות בע"מ, עיצוב האתר - קליימקס