טיפוגרפיה - הבסיס לכל עיצוב!
Created by host on 24/12/2014 11:35:45

על מנת להדפיס עיצובים יפים על מוצרים כמו חולצות, כוסות וכן הלאה, חשוב ליצור עיצובים אשר ישתלבו יפה עם המוצר שעליו מדפיסים אותם. טיפוגרפיה היא חלק בסיסי מכל עיצוב, ולכן חשוב לתת עליה את הדעת כאשר מעצבים עיצוב למוצר כלשהו.


מהי טיפוגרפיה?

טיפוגרפיה (Typography באנגלית) היא התחום העוסק בעיצוב וסידור של טקסט. בין היתר טיפוגרפיה עוסקת בבחירת גופנים ופונטים לעיצוב טקסט, צורת האותיות וגודלן, ריווח בין מילים ופסקאות, אורכי שורות וכיוון הטקסט והעיצוב שלו בתוך עיצובים כלליים או כעיצוב העומד בפני עצמו. תחום הטיפוגרפיה הוא תחום רחב מאד, אשר חשוב להתייחס אליו בעיצוב של מוצרים והדפסות שונות. כמעט כל עיצוב כולל גם טקסט, ולכן חשוב מאד לתת את הדעת גם לפן זה של העיצוב. טיפוגרפיה נכונה משדרגת את העיצוב בכמה רמות, והופכת אותו למקצועי במיוחד. למעשה, ניתן ליצור עיצובים מיוחדים אשר מורכבים אך ורק מטיפוגרפיה, כמו למשל ציורים המורכבים מאותיות, טקסטים ייחודיים אשר כתובים בצורה טיפוגרפית המבטאת את המשמעות שלהם, וכן הלאה. 

מי מתמחה בטיפוגרפיה?

בטיפוגרפיה מתמחים בדרך כלל אנשים שלמדו עיצוב גרפי, פרסומאים ואנשי שיווק למיניהם. ברוב המקרים כל פרסומות ויזואלית שתראו בעיתון, בטלויזיה או ברשת האינטרנט עברה בדיקה טיפוגרפית אצל אחד או יותר מבעלי המקצוע הנ"ל מתוך מטרה לוודא שהתוכן הטקסטואלי המוצג בפרסומת ברור, קריא, מושך את העין, לא דחוס מדי ולא פרוס מדי וכו'.

כיום הטכנולוגיה מאפשרת להדפיס על מגוון רחב מאד של מוצרים מסוגים ומחומרים שונים. תוכלו להדפיס על מוצרים כל עיצוב שתרצו, מתמונה פשוטה ועד טקסטים טיפוגרפיים מורכבים. אך זכרו, 
רק מי שחושב על כל הפרטים הקטנים מגיע לתוצאה מושלמת, ולכן אל תזניחו את הטיפוגרפיה כשאתם מעצבים לעצמכם עיצובים להדפסה על מוצרים.

מאמרים ומידע נוסף בנושא טיפוגרפיה ניתן למצוא כאןprint
The comment feature is locked by administrator.
Sort by:
  תמ'א 38 בפייסבוק תמ'א 38 בטוויטר

סיכות דש                                                   © כל הזכויות לאתר המרכזי לסיכות דש והדפסה על מוצרים שמורות לטרגט מערכות בע"מ, עיצוב האתר - קליימקס