איך נבחר את הפונטים בהם נשתמש עבור העיצוב שלנו?
Created by host on 24/12/2014 12:55:39

כאשר מדפיסים עיצובים על מוצרים שונים, אנו כמובן רוצים שהעיצוב יהיה יפה. העיצוב כולל, במרבית המקרים, גם כיתובים מסוגים שונים, ולכן נושא הפונטים, או בשמם העברי גופנים, הוא חשוב ומהווה חלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב מוצר להדפסה. לעיתים חברות הדפוס, אשר ידפיסו עבורכם על מגוון מוצרים, יציעו סיוע בעיצוב ההדפס ובבחירת הפונטים, אך יש מספר עקרונות לגבי בחירת פונטים שכדאי לדעת בעצמכם.


איך בוחרים פונטים לעיצוב?

כמו כל חלקי העיצוב, גם הפונטים שאותם משלבים בעיצוב צריכים לבטא את התחושה הכללית שהעיצוב כולו אמור לבטא. ישנם עיצובים הומוריסטיים, עיצובים רציניים, עיצובים עצובים, עיצובים מרוגשים... כל עיצוב והתחושה שהוא אמור להעביר, כל עיצוב והמסר שאותו הוא אמור לבטא. הפונטים שאותם משלבים בעיצוב צריכם לבטא בדיוק את מה שהעיצוב כולו מנסה לבטא. ישנם בנמצא מאות, אם לא אלפי פונטים שבהם ניתן להשתמש בעיצובים השונים, וכל שנותר הוא לבחור. כמובן, הבחירה הזו היא קשה, אבל ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר מכירים את הפונטים השונים לסוגיהם, ויכולים להמליץ על פונט מסוים אשר מתאים למטרה שלכם, או לכל הפחות להפנות אתכם לקבוצת פונטים מתאימה, ממנה תוכלו לבחור את הפונט שהכי מוצא חן בעיניכם. חשוב מאד לבחור פונט מתאים, ולא לבחור, לדוגמא, פונט מותאם לקומיקס עבור עיצובים רציניים, ולהיפך. באופן דומה, אם הייעוד של העיצוב שלכם הוא להיות מוענק כמתנה לאדם קרוב אליכם לאחר הדפסתו על מוצר כלשהו, נסו לבחור פונטים שמחים יותר.

מהם הפונטים העבריים המומלצים ביותר?

ישנם, כאמור, מאות פונטים עבריים אפשריים. כאשר מדובר על טקסט קצר, כותרת למשל, או על טקסט שנועד להוות חלק מן העיצוב עצמו, לא ניתן להמליץ סתם כך על פונט מומלץ כלשהו, משום שכאמור, לכל סגנון עיצובי מתאים סוג אחר של פונטים. אולם אם מדובר על פונט שמיועד לטקסט רץ, הרי שהפונטים העבריים הנפוצים והמומלצים ביותר הם פונט אריאל (Arial), פונט דיויד (David) ופונט טיימס ניו רומן (Times New Roman). כל אלו הם פונטים ברורים וקריאים, ולכן הם מומלצים מאד לשימוש.

והנה 3 אתרים המציעים פונטים עבריים ייחודיים לשימוש חופשי:

פונטים עבריים באתר FreeFonts – אתר המכיל מאות פונטים בעברית לשימוש חינמי.
פונטים באתר עוקץ - אתר המציע עשרות פונטים עבריים יחודיים להורדה בחינם.
גוגל פונטס – מאגר עצום של פונטים מיוחדים במגוון שפות (גם בעברית) בהם ניתן להשתמש ללא תשלום.

הערה חשובה:
לכל גופן יש תנאי שימוש ורשיון, גם כאשר אתרים מאפשרים "הורדה בחינם" אין זה אומר שניתן להשתמש בגופנים לכל מטרה. בד"כ לקבצי הפונטים מצורף קובץ רשיון המפרט את השימושים וההגבלות.
ישנם גופנים מסוימים המותרים לשימוש פרטי בחינם אך לא מסחרי, אחרים מאפשרים שימוש ללא הגבלה ונוספים מחייבים בתשלום לכל סוג של שימוש. 

print
The comment feature is locked by administrator.
Sort by:
  תמ'א 38 בפייסבוק תמ'א 38 בטוויטר

סיכות דש                                                   © כל הזכויות לאתר המרכזי לסיכות דש והדפסה על מוצרים שמורות לטרגט מערכות בע"מ, עיצוב האתר - קליימקס